PGA 2008 PGA 2008 Poznań Game Arena
Minister Kwieciński o branży budowlanej [video]

Trwają targi budowlane w Poznaniu (od 30 stycznia do 2 lutego). Międzynarodowe Targi Poznańskie odwiedził Minister Inwestycji i Rozwoju Jerzy Kwieciński. Co powiedział na temat programu Mieszkanie Plus, kondycji branży budowlanej w Polsce oraz o targach BUDMA?

Pierwszego dnia Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA, Międzynarodowych Targów Kominkowych KOMINIKI oraz Międzynarodowych Targów Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego INTERMASZ wizytę złożyli ministrowie Jerzy Kwieciński (Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju) oraz Andrzej Adamczyk (Ministerstwo Infrastruktury). Poniżej trzy materiały video z wypowiedziami Ministra Kwiecińskiego.

- Dla naszego rządu program Mieszkanie Plus jest absolutnym priorytetem. Stąd też powstanie Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, bo budownictwo to inwestycje. Możemy oczekiwać, że w najbliższych latach będziemy mieli silny rozwój mieszkalnictwa w Polsce, a szczególnie mieszkalnictwa ogólnodostępnego dla ludzi młodych.

- Od zeszłego roku branża budowlana silnie ruszyła. W tej chwili mamy boom branży budowlanej – ta branża jest największym beneficjentem funduszy europejskich, bo grubo ponad 80 procent wszystkich środków jest przeznaczanych na inwestycje, które wymagają prac budowlanych. Chcielibyśmy, aby na bazie wzrostu gospodarczego, w którym inwestycje infrastrukturalne mają duży udział, korzystała branża budowlana – nie tylko na realizacji projektów, ale żeby także unowocześniła się, wprowadzała innowacje i nawiązała współpracę ze światem nauki.

- Budma to największe targi budowlane w tej części Europy. Chcemy, żeby te targi korzystały z dobrej koniunktury. Wszystkim wystawcom życzymy superproduktów wykorzystujących polską myśl techniczną. Życzymy także tego, aby nie tylko kupowali gotowe technologie za granicą, ale wypracowywać własne, na bazie których będą ekspandowały w świat.

Wstecz

 
 
s
alternative baner 1
alternative baner 2
alternative baner 3
 
test