PGA 2008 PGA 2008 Poznań Game Arena
Sprawdź jakich znanych blogerów spotkasz na Tour Salon

Targi Tour Salon będą okazją do wymienienia się historiami z własnych wypraw, ale też posłuchania blogerów podróżniczych. Po raz czwarty do Poznania przyjadą blogerzy na TOUR SALON Blog Meeting.

W sobotę, podczas specjalnego spotkania nawiążą oni bezpośrednie kontakty z reprezentantami branży,  którzy są chętni do spotkań i doceniają coraz bardziej taką formę współpracy i promocję miejsc oraz usług turystycznych.

Przy okazji wizyty w Poznaniu Kamila i Paweł z bloga podróżniczego „Ready for Boarding”, spotkają się ze swoimi czytelnikami oraz osobami, które podobnie jak oni piszą na swoich blogach o podróżach, lub planują coś takiego w przyszłości.  I tak, podczas spotkania  na Scenie Małej w sobotę blogerzy z Ready for Boarding odpowiedzą na pytanie: „Czy warto prowadzić bloga podróżniczego?”

Z kolei Daria Strączyńska, blogerka „Poboczem drogi” pokaże ciekawy sposób na zwiedzanie Polski. Daria uprawia aktywną turystykę przyrodniczą – birdwatching. Na TOUR SALONIE dowiemy się, czym jest birdwatching, jak się do tego zabrać, od czego zacząć, oraz co jest potrzebne ptasiarzowi (zdradzając już nieco temat).

Nieodłącznym elementem TOUR SALONU jest Festiwal Podróżniczy „Śladami Marzeń”. W tym roku, do VI edycji, na którą przyjeżdżają osoby z różnych części Polski.  Tomek i Jaśmina Labusowie – organizatorzy Festiwalu – mieli trudne zadanie. Jak mówią to był najcięższy wybór, jakiego mieli przyjemność dokonać w dotychczasowej historii Festiwalu. Spośród wielu zgłoszeń musieli wybrać 15. Ostatecznie zakwalifikowali 3 wystąpienia z kategorii  „Polska”,  a pozostałe z kategorii „Świat”. Każdy z  konkursowiczów będzie miał 55 minut, aby opowiedzieć swoją historię. W tym roku w festiwalową podróż wybierzemy się m.in. na Dziki Zachód z fotografem Pawłem Kosickim, hulajnogą przez Arabię, odwiedzimy ginące plemiona Papui Zachodniej, czy wybierzemy w kobiecą podróż do Gwatemali, Hondurasu, czy Iranu. Festiwalowe opowieści za każdym razem zaskakują, skłaniają do refleksji i pokazują, że w podróżowaniu nie ma granic. Takim przykładem będzie historia Wheelchairtrip, z której dowiemy się jak przebiegała dziewięciomiesięczna podróż dwójki przyjaciół poruszających się na wózkach inwalidzkich z Ziemi Ognistej na Alaskę!

Wstecz

 
 
s
alternative baner 1
alternative baner 2
alternative baner 3
 
test