PGA 2008 PGA 2008 Poznań Game Arena
Zapraszamy całe rodziny na targi Tour Salon

Konkursy z nagrodami, projekcje filmów, grupy rekonstrukcyjne Indian – poza stoiskami na odwiedzających targi Tour Salon czeka wiele atrakcji!

Konkursy z nagrodami

– Cenne nagrody, które wróżą świetne podróże i niesamowite przygody – komentuje Maria Kowalska, dyrektor targów TOUR SALON. Operator turystyczny Tourasia Polska potwierdził konkurs, w którym główną wygraną będzie tygodniowy pobyt w 4*hotelu w Tajlandii! Jego wyniki poznamy w niedzielę.

To nie koniec prezentów! Każdy, kto odwiedzi targi będzie miał szansę wygrać bilety do parków rozrywki w Europie. – Mamy też dobrą wiadomość dla osób, które zawsze marzyły o noclegu w domku na drzewie – podkreśla Kowalska. Kulturinsel zafunduje weekendowy nocleg dla całej rodziny w takim właśnie domku. Wygrany od razu zaplanuje rodzinny wyjazd do Niemiec, do rodzinnego parku przyrody i przygody.

Muzyczna podróż

Podczas TOUR SALONU wybierzemy się w muzyczną podróż podczas Koncertu Dookoła Świata. Będzie to prolog do wielkiego Visual Concert – koncertu muzyki filmowej i epickiej, który odbędzie się 11 lutego w poznańskiej Hali Arena. Bilety są dostępne na stronie

Najlepsza lekcja

W piątek, 9 lutego dzieci z wielkopolskich szkół mają ostatni dzień przed feriami zimowymi. To trudny dzień dla nauczycieli. Uczniowie są rozproszeni, bo myślą o dwutygodniowej przerwie, więc nauka nie wchodzi tak, jak powinna. - Dlatego wspólnie z wystawcami zorganizowaliśmy ścieżki edukacyjne dla zorganizowanych grup szkolnych – tłumaczy Mara Kowalska, dyrektor targów.

Na TOUR SALONIE przygotowano interaktywne zajęcia z historii -  o Powstaniu Wielkopolskim. Będzie też multidyscyplinana lekcja, bo historii i przyrody o Fortach Poznańskich. Odwiedzić będzie można również makietę fortyfikacji. Ciekawe lekcje biologii, o zwierzętach z poznańskiego ZOO przygotują opiekunowie jego mieszkańców. Ponadto zaplanowana jest prezentacja krajów z całego świata, a uczniowie odbędą kulturalną podróż do wioski indiańskiej, gdzie grupy rekonstrukcyjne Indian preriowych i równinnych zademonstrują, jak żyły plemiona na drugiej półkuli. – Pomysł spotkał się z dużym zainteresowaniem placówek szkolnych. Widać, że trafiliśmy tym w dziesiątkę – dodaje.

Dziki Świat ZOO

Poznańskie ZOO zaprasza turystów przez 365 dni w roku. Kogo można spotkać w ZOO? Dlaczego zwierzęta mają imiona? Po co jest ZOO? Na te intrygujące pytania poznamy odpowiedzi na stoisku ZOO na targach oraz podczas prezentacji na Małej Scenie (w pawilonie 7). Podczas targów pokazywane będą filmy o zwierzętach mieszkających w poznańskim ZOO. Będą też gry, zabawy i spotkania z opiekunami zwierząt. Nie zabraknie również wzruszających historii zwierzaków, które trafiły do ZOO. A i same zwierzęta też przybędą się spotkać z uczniami i zwiedzającymi

Świat Indian

Na TOUR SALONIE grupy rekonstrukcyjne Indian preriowych i równinnych zademonstrują, jak żyły plemiona na drugiej półkuli. To będzie świetna okazja do poznania kultury Indian, a przede wszystkim zweryfikować stereotypy. Taką możliwość dają wioski indiańskie, które są rozmieszczone w różnych częściach Polski. Na TOUR SALONIE gościć będą wioski z podpoznańskiej Puszczy Zielonki, a także odleglejszego Biebrzańskiego Parku Narodowego, wsi Solca Mała oraz Przemkowskiego Parku Krajobrazowego.

Do zobaczenia w Poznaniu 9 – 11 lutego 2018

Już teraz zapisz sobie tę datę do kalendarza! Nie może Cię zabraknąć!

Odkryj też pozostałe pasje!

Od soboty, razem z targami TOUR SALON odbywają się targi RYBOMANIA, BOATEX, KNIEJE i SURVIVAL FORCE EXPO.

Wstecz

 
 
s
alternative baner 1
alternative baner 2
alternative baner 3
 
test