PGA 2008 PGA 2008 Poznań Game Arena
Znani goście na Tour Salonie

Podczas targów turystycznych TOUR SALON, które odbędą się na Międzynarodowych Targach Poznańskich w dniach od 9 do 11 lutego 2018 roku miłośnicy podróżowania spotkają się z gośćmi wielkiego formatu: Katarzyną Pakosińską, Adamem Wajrakiem, Jackiem Hugo Baderem, czy Jarosławem Kuźniarem. Na targach będą aż dwie sceny: Scena Duża (w Alei Lipowej) i Scena Mała (w pawilonie 7), na których przez wszystkie dni będzie się dużo działo.

Każdy kto odwiedzi TOUR SALON, rozpocznie z targów podróż do najciekawszych zakątków w Polsce i na świecie.  Znajdziemy tam inspiracje, zaplanujemy wyjazdy – małe i duże. Urokliwe miejsca w Polsce, egzotyka dalekich krain przyciągnie ciekawych świata, różnych kultur oraz zwyczajów. Wystawcy przygotują atrakcje i konkursy, które wciągną w świat podróżowania,  zwiedzania i odkrywania nowych miejsc od seniorów, rodziców z dziećmi po młodzież, czy globtroterów.

W dwóch pawilonach targowych znajdziemy oferty wystawców z Polski i zagranicy. Ferie w Wielkopolskie zaczynają się zaraz po targach TOUR SALON. Dlatego dla tych, którzy jeszcze nie wybrali miejsca na wakacje zimowe odwiedzenie targów może być dobrą szansą na zimowe wakacje last minute. – Oferty turystyczne krojone są teraz na miarę klientów i tak będzie również na TOUR SALONIE – wyjaśnia Maria Kowalska, dyrektor targów TOUR SALON. Na targach znajdziemy zarówno propozycje turystyki aktywnej, kolonii i obozów dla dzieci, pobyty w sanatoriach, parkach rozrywki w całej Europie, spa, a także sielankowe, czyli agroturstykę i wakacje na wsi.

Spotkania z podróżnikami

W Poznaniu spotkamy się ze znanymi podróżnikami. Zaproszeni goście przeniosą  nas do Puszy Białowieskiej, Gruzji i w inne wyjątkowe miejsca.

W sobotę na TOUR SALONIE zobaczymy się z Adamem Wajrakiem. Oczywiście temat spotkania z tym znanym dziennikarzem, ekologiem dotyczyć będzie Puszczy Białowieskiej. Adam Wajrak od 20 lat mieszka w Teremiskach, wiosce położonej w Puszczy Białowieskiej. Mieszkając w tak bliskim sąsiedztwie przyrody, obserwuje zwierzęta, owady, rośliny. Historie podróżnika o dziewiczym lesie pełnym rzadkich roślin i zwierząt za każdym razem wywołują emocje.

adam_wajrak__gosc_tour_salonu_2018-1-002

Również  w sobotę fani Jarosława Kuźniara – dziennikarza Trójki, Radia ZET, TVN24, TVN i Onetu – poznają go tym razem z nieco innej strony. Jarosław Kuźniar od kilku lat rozwija kolejną (poza mediami) pasję i jest to właśnie podróżowanie. Jego sposób na przemierzanie świata jest bardzo indywidualny. Miejsca odkrywa sam i z klientami. Jak wyjaśnia, wyprawy z nim, zamiast opisywać hasłem wycieczki, woli nazywać „podróże”, które nie zawsze są zwykłymi wakacjami. Kuźniar propaguje świadome, głębsze i mądre podróżowanie. Jego celem jest wiedza, a nie zabawa. Właśnie filozofię świadomego odkrywania miejsc podzieli się z tymi osobami, które przyjdą na spotkanie podczas TOUR SALONU.

Kogo interesuje podróżowanie na wschód, w stronę krajów byłego Związku Radzieckiego ucieszy wizyta Jacka Hugo-Badera. To podróżnik, którego reporterski kunszt buduje najpiękniejsze historie o wyprawach, miejscach i ludziach, których spotkał podczas swoich wojaży. Jego opowieści tak wciągają, że trudno oderwać się od narracji jego książek. Z pewnością  na TOUR SALONIE będzie podobnie.

hugo_bader__tour_salon_2018__poznan.jpg

W życiu prywatnym jest miłośniczką muzyki, czekolady i podróży, a szczególnie Gruzji. I właśnie ten ostatni element – miłość do pięknego kraju, jednego z najpiękniejszych zakątków świata będzie tematem przewodnim niedzielnego spotkania z Katarzyną Pakosińską. Autorka książki „Samaradiso. Arabeski na temat Gruzji w dialogu z alter ego spisane. Tylko dla pasjonatów z poczuciem humoru!” skutecznie zachęci do wybrania się w Kaukaz Południowy. Kto złapie podróżniczego bakcyla, od razu na targach sprawdzi „co i jak”, ponieważ wśród wystawców będzie firma właśnie z Gruzji.

Katarzyna Pakosińska, Targi TOUR SALON 2018

11 lutego 2018 (niedziela)

godz. 13.00 – 14.00, Scena Duża, Aleja Lipowa

Więcej (bilety, zasady wstępu, program) - www.tour-salon.pl

Wstecz

 
 
s
alternative baner 1
alternative baner 2
alternative baner 3
 
test