PGA 2008 PGA 2008 Poznań Game Arena

Pawilon wystawienniczy - 6A

Dynamika rozwoju MTP - lidera targów w Polsce - powoduje, że płynnie realizowane są kolejne duże inwestycje.  4 września 2010 roku został oddany do użytku wystawców pawilon 6A powiększony o 3.600 m.kw. nowoczesnej powierzchni wystawienniczej.

MTP dbają o wygodę wystawców, dlatego nowy pawilon 6A posiada szereg udogodnień do prezentacji nawet wielkogabarytowych eksponatów: nieograniczoną nośność podłoża, odpowiednią wysokość, konstrukcję bez słupów pośrednich oraz trzy ogromne bramy wjazdowe. Z tej innowacyjnej przestrzeni ekspozycyjnej Wystawcy będą mogli skorzystać już podczas wrześniowych imprez targowych!

Wymiary całościowe pawilonu 6A:
- Długość: 81.55 m
-
Szerokość: 44.50 m
-
Wysokość: 11 m

Fakty i liczby:
-
przyrost powierzchni użytkowej MTP: 4.400 m.kw.
-
przyrost powierzchni wystawienniczej MTP: 3.600 m.kw.
-
łączna powierzchnia użytkowa pawilonów 6 i 6A: 15.000 m.kw. w tym 10.000 m.kw. pow. wystawienniczej
-
czas realizacji inwestycji: 7 miesięcy (styczeń - sierpień 2010)

Komfort dla wystawców:
-
konstrukcja bez słupów pośrednich
- nośność podłoża: nieograniczona!
- trzy bramy wjazdowe dla wielkogabarytowych eksponatów, w tym jedna o wym. 6,20 m x 6 m!
-
możliwość podziału pawilonu na dwie niezależne części, oddzielone od siebie bramą
- najnowocześniejszy system ochrony przeciwpożarowej
- nieograniczone możliwości podłączenia stoisk wystawców do wszystkich mediów, w tym do sprężonego powietrza - jest to ważne dla pełnej prezentacji niektórych maszyn podczas pracy

Międzynarodowe Targi Poznańskie należą do czołówki największych centrów wystawienniczych na świecie, a w Polsce nie mają sobie równych pod względem ogromu i jakości powierzchni wystawienniczej pozostającej do dyspozycji wystawców. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że MTP mogłyby pomieścić na swoim ponad 23-hektarowym terenie wystawienniczym wszystkie liczące się ośrodki targowe w Polsce!

Ponadto tylko Poznań posiada najbardziej komfortowe warunki, zarówno do wystawiania się na targach, jak i uczestnictwa w dużych wydarzeniach kongresowych. Wszystkie 16 hal MTP posiada odpowiednią konstrukcję i wysokość, wyposażone są w klimatyzację, a także wiele z nich połączonych jest łącznikami pozwalającymi przechodzić między nimi bez wychodzenia na zewnątrz.

Zarówno przestrzeń, jak i warunki ekspozycji, które mają do dyspozycji wystawcy MTP, budzą podziw.

Tereny MTP w liczbach:
- łączna powierzchnia terenów MTP: 23 ha
-
liczba pawilonów wystawienniczych: 16
-
powierzchnia użytkowa w halach: ponad 200 tys. m.kw.
-
powierzchnia wystawiennicza w halach: ponad 113 tys. m.kw.
-
powierzchnia wystawiennicza na terenie otwartym: 35 tys. m.kw.
-
łączna kubatura obiektów: 1,6 mln m3

W przyszłości z pawilonu 6A do hali nr 5 - czyli największego obiektu wystawienniczego MTP - będą prowadziły specjalne korytarze. Efektem połączenia hal będzie stworzenie przestrzeni wystawienniczej o powierzchni użytkowej 42 tys. m.kw., w tym wystawienniczej 24 tys. 600 m.kw. Powstanie zatem piąty co do wielkości w Polsce kompleks pawilonów (cztery pierwsze największe kompleksy pawilonów targowych również mieszczą się na poznańskich Targach).

Galeria zdjęć z rozbudowy

Lipiec 2010

Lipiec_4.JPG Lipiec 2010_6.JPG Lipiec 2010_2.JPG

Czerwiec 2010

Czerwiec_2010_2.JPG Czerwiec_2010.JPG

Kwiecień 2010

01.04.2010r. 093a.jpg 01.04.2010r. 095a.jpg

Styczeń 2010

Podpisanie Aktu Erekcyjnegoa.JPG

Oficjalne wmurowanie aktu erekcyjnego pod rozbudowę pawilonu 6A. Od lewej stoją: Dyrektor firmy Hochtief Andrzej Rybarczyk, Prezes Zarządu MTP Andrzej Byrt, Prezes ADS Studio +, Przemysław Wieczorkiewicz, Wiceminister Infrastruktury Olgierd Dziekoński, Zastępca Prezydenta Miasta Poznania Tomasz Kayser


Warto zaznaczyć, że mimo ciężkiej zimy budowa szła pełną parą i potrwała zaledwie siedem miesięcy. Generalnym wykonawcą projektu jest Hochtief Polska Oddział w Poznaniu, kierownikiem kontraktu - Władysław Grześkowiak, a kierownikiem budowy - Paweł Jóźwiak.

Autorami projektu architektonicznego są Piotr Barełkowski oraz Przemysław Borkowicz z poznańskiej pracowni ADS Studio +, twórcy tak znanych obiektów, jak lotnisko Ławica czy Centrum Sztuki i Biznesu Stary Browar.

 
 
s
alternative baner 1
alternative baner 2
alternative baner 3
 
test